Vincenzo Montella’dan Arda Güler sözleri!

EURO 2024 F Grubu’nun 2’nci haftasında Portekiz ile karşı karşıya gelecek A Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu.

İlk 11 tercihine değinen Vincenzo Montella, “Programımızın doğrultusunda devam ediyoruz. Futbolcularımızı korumak için bu değişiklikleri yapmalıyız” dedi.

Arda Güler’in yedek kulübesinde yer alması hakkında konuşan Vincenzo Montella, “on 2 gündür koruduk Arda’yı, belirli bir yorgunluğu vardı. Onunla ve doktorla konuştuk. Riske girmek istemedik. Tüm kalbimle umuyorum ki ona ihtiyacımız olmaz ikinci yarıda da” ifadelerini kullandı.

Yunus Akgün’ün 11’de tercih edilmesine dair soruya Vincenzo Montella, “Yunus’u koymamız çok doğal şu anda. Oradaki, kanattaki futbolcular en çok efor sarf eden futbolcular. O yüzden Yunus’u tercih ettik bugün” cevabını verdi.

Mert Günok’un sağlık durumu hakkında konuşan Vincenzo Montella, “Sabah uyanınca Mert’in problemi ile karşılaştık. Bugün bize yardımcı olamayacak. Diğer kalecilerimizle devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Gürcistan ile Çekya arasındaki maçın beraberlikle sonuçlanmasının hatırlatılması sonrası Vincenzo Montella, “Biz kendi maçımızı oynayacağız. Programımız değişmedi. Kazanmaya çalışacağız. Kazanmak için sahadayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir